برای تخت بیمارستان به چه اندازه ملحفه ای نیاز دارید؟

ملحفه بیمارستانی

برای تخت بیمارستان به چه اندازه ملحفه ای نیاز دارید؟

برای تخت بیمارستان به چه اندازه ملحفه ای نیاز دارید؟:ملافه های تخت بیمارستان به طور معمول یک اندازه استاندارد یا مقداری بیشتر دارند که متناسب با تخت های بیمارستانی است. ملافه های تخت بیمارستان با کیفیت استاندارد در ابعاد استاندارد 178cm x 275cm یا 175 سانتی متر x 300cm طولانی تر ارائه می شوند

با این حال ، اگر اندازه تشک را دقیق نمی دانید ، می توانید از ملحفه کششی متناسب با هر اندازه تخت یک نفره استفاده کنید. ملافه بیمارستان از کششی از تار پود کشی استفاده میکند که باعث تغییر سایز مناسب با شخص میشود . ورقهای زیرین بافتنی و ملحفه های رویه نیمه نصب شده آن چنان انعطاف پذیر هستند که به راحتی متناسب با هر تختخواب یک نفره هستند.

  • لحاف های آماده موجود در بازار چه سایزهایی دارد؟

حتما  برایتان این سوال پیش آمده که سایزهای استاندارد لحاف و ملحفه  مناسب برای هرتخت  کدام است ؟ ما شمارا با انواع تخت ها و لحاف ها آشنا می کنیم .

● برای داشتن لحاف خوب چه الیافی مناسب است ؟

 ازالیاف های متنوعی برای داخل لحاف ها استفاده می کنند .این الیاف شامل پشم ، پنبه ، پر ، بامبو، اکالیپتوس ،ویسکوز، پلی استر و … می شود .

انواع الیاف :

1 ملحفه از جنس پشم

پشم محصولی طبیعی ( ارگانیک ) می باشد که به دلیل حفظ رطوبت ، تعادل دمایی در بدن برقرار می کند. برای حفظ خاصیت این الیاف آن را رنگ نمی کنند و به رنگ طبیعی می باشد.

پزشکان و متخصصان طب سنتی محصولات پشمی را تایید کرده و استفاده از این محصولات را توصیه می کنند و بر این باورند که این نوع محصولات برای افرادی که طبع سردی دارند مناسب است .

پشم گوسفند قبل از استفاده شست و شو ،تمیز و بوزدایی میشود و کاملا ضد باکتری و ضد آلرژی می باشد.

2 ملحفه از جنس پر

لحاف پر که از قدیم نیز مورد استفاده مردم قرار می گرفته یکی از بهترین انواع لحاف های طبیعی است به این دلیل که پر بسیار نرم  و لطیف می باشد و امکان خواب راحتی را به شما میدهد .

 در لحاف پر، از پر ریز و پر درشت استفاده شده است که نسبت پر درشت به پر ریز بیشتر است.

جالب است بدانید مطالب غیر علمی منتشرشده پیرامون خطرات احتمالی لحاف پربرای مبتلایان به آسم و یا آلرژی در صورت استفاده از پر،هیچگونه وجاهت علمی نداشته بدین ترتیب که افراد مبتلا به آلرژی لزوما به تمامی مواد و یا اشیاء مستعد ایجاد آلرژی،واکنش نشان نمیدهند.

پرهایی که برای استفاده  در برندهای معتبر به کار گرفته می شود قبل از اراِئه به بازار تمیز، ضد عفونی و بوزدایی شده تا برای مصرف کننده مشکلی را به همراه نیاورد ولی بهتر است مبتلایان به آلرژی از لحاف پر با احتیاط استفاده کنند.

3 ملحفه از جنس پنبه

لحاف پنبه ای از الیاف گیاهی طبیعی پنبه تشکیل شده است . الیاف طبیعی، به الیافی گفته می شود که منشأ طبیعی دارند و مواد شیمیایی در تولید آنها به کار نرفته است.الیاف طبیعی جذب آب بالایی نسبت به الیاف مصنوعی دارند وعایق حرارتی بهتری نسبت به الیاف ساخته دست بشر هستند

4 ملحفه از جنس بامبو و اکالیپتوس

پارچه های تهیه شده از نخ گیاه بامبو قابلیت جذب رطوبت ، نفوذپذیری و گردش هوا را دارد در نتیجه بوهای بد را خنثی کرده و انتخاب خوبی برای مناطق گرمسیری می باشد.

الیاف داخلی لحاف بامبو از فیبر طبیعی سلولزگرفته شده است ، به همین دلیل نرم  بوده و حس راحتی را به همراه می آورد.این الیاف خاصیت ضدباکتری و آنتی استاتیک دارد و به دلیل گیاهی بودن کاملا ضد آلرژی می باشد.

پارچه های تولید شده از گیاه اکالیپتوس حس خنکی را به مصرف کننده القا  می کند وتمام خواص الیاف بامبو را نیز داراست .

5 ملحفه از جنس لحاف الیاف ویسکوز و مصنوعی

این نوع لحاف ها که با الیاف مصنوعی پر شده است  معمولا لحاف های سبکی هستند که باتوجه به قیمت مقرون به صرفه ای که دارند دارای کاربرد فراوانی هستند.این الیاف با استفاده از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا تهیه شده است و به اشکال گوناکون عرضه می شو

مطالب پیشنهادی

نحوه انتخاب تشک پزشکی مناسب برای مراکز و یا خانه

انواع تختخواب های پزشکی برای مراکز بهداشتی

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + دوازده =


X