نحوه انتخاب تشک پزشکی مناسب برای مراکز و یا خانه

نحوه انتخاب تشک پزشکی مناسب برای مراکز و یا خانه+تناز

نحوه انتخاب تشک پزشکی مناسب برای مراکز و یا خانه

تشک های تختخواب بیمارستانی که به آنها تشک های درمانی یا طبی نیز گفته می شود . معمولاً شش اینچ ضخامت دارند و در هر دو حالت کلینیکی و داخلی برای راحتی و حمایت بیماران و عزیزان پیدا می شوند. 

چهار نوع تشک طبی

تشک های Innerspring (بهاری): به طور کلی اقتصادی ترین انتخاب هستند. این تشک با کویل های بین تشک به طور مساوی توزیع شده است ، بسته به اولویت شخصی می تواند کاملاً نرم و یا بهتر بگویم سفت باشد. تشک های Innerspring برای بیمارانی که چند ساعت تحرک در روز را تجربه می کنند و بستری نیستند ، بهترین گزینه هستند. 

تشک های فومی:همچنین مقرون به صرفه بوده و از وزن کمتری نسبت به یک داخلی برخوردار هستند. آنها به اندازه هوای داخلی نفس نمی کشند ، اما برخی از شوک های ناشی از حرکت را جذب می کنند. بسیاری از آنها برای جابجایی وزن بدن کاربر ، جلوگیری از ایجاد زخم بستر و زخم های فشار طراحی شده اند.

تشک های کم هوای مخصوص: بیماران کم تحرک دارای گودال هستند. آنها فشار بر مناطق تحمل کننده وزن را کاهش داده و رطوبت پوست را کاهش می دهند. بسیاری از آنها برای نقاط فشار ، جایی که معمولاً گودال ها ایجاد می شوند ، منطقه بندی شده اند.

تشک های فشار متناوبفواید تشک کم هوای کم را فراهم می کنند ، در عین حال به گردش خون نیز کمک می کنند. تورم متناوب و تخلیه سلولهای هوا ، وزن فرد را به آرامی جابجا می کند و از فشار مداوم بر روی بسترهای آسیب پذیر جلوگیری می کند. این نوع تشک به حرکت ترشحات ریه و سایر مایعات بدن کمک می کند و معمولاً دارای حاشیه های جانبی است تا از غلت خوردن بیماران از روی تشک جلوگیری کند. 

ویژگی هایی که باید هنگام انتخاب تشک بیمارستانی در نظر بگیرید

اندازه بیمار: متوسط ​​، قد بلند ، یا چاقی؟

بیشتر تشک ها برای انتخاب کاربران از قد های مختلف ، دارای طول های مختلفی هستند. هنگام انتخاب تشک تختخواب بیمارستانی ، یک قانون اساسی کاملاً قابل اعتماد است: تشکی را تا اندازه ای بلندتر از قد کاربر انتخاب کنید. 

شایان ذکر است که تشک های چاقی (مخصوص بیماران سنگین وزن تر) در دو مدل کف و فشار دهنده ارائه می شوند.

نیاز به تمیز کردن: مکرر یا غیر مکرر؟ 

برای بیمارانی که بی اختیار هستند ، تشک با پوشش ضد میکروبی و درز لازم است – هم برای سلامت بیمار و هم برای مراقب. 

در حال حاضر بسیاری از تشک های بیمارستانی موجود در بازار این نیاز را برآورده می کنند. شما همچنین می خواهید به دنبال تشک ها و روکش هایی باشید که ضد آب و ضد لک باشند. 

عمر تشک: کوتاه مدت یا بلند مدت؟

ممکن است بدنبال تشکی باشید که شما یا یکی از عزیزانتان می توانید از آن به مدت طولانی استفاده کنید ، مانند موارد مزمن یا دژنراتیو. 

یا ، شما ممکن است به سادگی به یک گزینه راحت تر برای یک دوره بهبودی از بیماری یا جراحت نیاز داشته باشید!

در هر صورت ، بودجه و هزینه قابل تأمل است. واضح است که اگر تشک فقط یک نیاز موقت را تأمین می کند ، منطقی است که هزینه را در برابر ویژگی ها بسنجیم تا کاربران در چیزی که در طولانی مدت استفاده نخواهند کرد ، زیاد خرج نکنند. 

تحرک کاربر: کمتر از 12 ساعت در رختخواب ، یا بیشتر از 12 ساعت در رختخواب؟

هرچه فرد زمان بیشتری را در رختخواب بگذراند . باید بیشتر مراقبت شود تا از بیماریهای پوستی مانند زخم بستر ، زخم و بریدگی پوست جلوگیری شود. 

اگر بیمار قصد دارد بیشتر ساعات بیداری خود را در رختخواب بگذارد ، تشک داخلی انتخاب مناسبی نیست. به دنبال یک تشک فومی باشید که وزن را به طور مساوی توزیع کند. این مناطق معمولاً با چندین “ناحیه” ساخته می شوند. که وزن و فشار متفاوت قسمتهای مختلف بدن را در خود جای می دهند ، بنابراین از ایجاد جوش در بستر جلوگیری می کند. 

حتی یک انتخاب بهتر می تواند از دست دادن هوا کم یا تشک فشار متناوب باشد. اینها بهترین کار را در جلوگیری از ایجاد بسترهای بستر و بریدگی پوست دارند. 

حرکت بیمار: کم یا زیاد؟

برخی از تشک های بیمارستانی دارای محافظ محیطی هستند. این محافظ ها در برابر غلتیدن یا افتادن بیمار از تشک محافظت بیشتری می کنند. (برای بیمارانی که در معرض خطر بالایی از این امر هستند ، ریل های محافظ تخت بیمارستان نیز توصیه می شود.) 

برش عاملی است که باید مورد توجه قرار گیرد. برش زمانی اتفاق می افتد که پوست به تشک می مالد و در آنجا گیر می کند. و باعث کاهش گردش خون می شود. نتیجه این است که آسیب پوستی در زیر سطح ، و در نهایت ، یک زخم قابل مشاهده است. 

برای بیماران بی قرار ، روکش تشک صاف که به طور خاص برای جلوگیری از بریدگی استفاده شده است . توصیه می شود!

مطالب پیشنهادی

انواع تختخواب های پزشکی برای مراکز بهداشتی

چگونه موبایل را ضد عفونی کنیم ؟

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


X