چگونه بفهمیم ماسک شما تقلبی است یا اصل ؟

واقعی یا اصل بودن ماسک؟

چگونه بفهمیم ماسک شما تقلبی است یا اصل ؟

تقلبی یا اصل بودن ماسک ؟ ایا ان ماسک N95 که روی صورت شماست واقعی است یا فقط یک دهان پوش ؟ اصلا از کجا بفمیم ماسک N95 شما واقعی است یا تقلبی ؟

N95 از ان دست ماسک هایی است که در همان ابتدای شیوع بیماری کرونا با کمبود ان مواجه بودیم. دسترسی به این مدل ماسک حتی برای افراد در معرض خطر خارج از مراکز درمانی که دسترسی به تجهیزات پزشکی را نداشتند تقریبا غیر ممکن بود.

همین موضوع باعث شد بازار های خرده فروشی غیر قابل اعتمادی توسط سودجویان راه اندازی شود که ماسک های پزشکی از جمله N95 جعلی را وارد بازار کنند. همچنین این ماسک های جعلی توانستند از بعضی کشور ها مانند کره، چین و … به دیگر نقاط جهان صادر شود. مقدار این ماسک ها در سطح بازار به قدری زیاد شده است که به سختی میتوان ان ها را در یک مکان تشخیص داد.

با این حساب پس چگونه میتوان ماسک های N95 اصل را تشخیص داد؟ از کجا میتوان انها را با اطمینان تهیه کرد؟

ماسک تقلبی + محصولات tannazco

ازمایش های کیفیت ماسک N95 برای تشخیص واقعی بودن ان :

چند فاکتور و ازمایش برای شما خواننده عزیز گردهم آمده تا شما بهتری بتوانید مرغوبیت جنسی را که خریداری کرده اید را تشخیص دهید. نه تنها برای ماسک های N95 بلکه برای هر ماسکی که خریداری میکنید و به کیفیت ان شک دارید میتوانید این ازمایش ها را انجام دهید. چراکه استفاده از یک ماسک با کیفیت میتواند امنیت شما و عزیزانتان را بالاتر ببرد

1. ایا آب را نگه میدارد؟

ماسک را از بندهایش نگهدارید تا حالت کاسه ای به خود بگیرید، سپس مقداری اب درون ماسک خود بریزید و با دقت به ان نگاه کنید که ایا اب از جایی نشت میکند یا خیر. اگر نشتی مشاهده کردید ماسک شما بی کیفیت است و استفاده از ان به هیچ وجه در مقابله با کرونا توصیه نمیشود. درضمن اب ریختن درون ماسک ان را خراب نمیکند فقط کافیست که اب را خالی کنید و اجازه دهید تا خشک شود و با خیالی راحت از ان استفاده کنید.

2. ایا جلوی بازدم را میگیرد ؟

یکی دیگر از روش های تقلبی یا اصل بودن ماسک این است که یک شمع یا یک کبریت در مقابل خود روشن کنید و ماسکی که میخواهید ان را ازمایش کنید را بپوشید سپس در از فواصل دور تا نزدیک سعی کنید با فوت کردن شمع یا کبریت را خاموش کنید. اگر موفق به خاموش کردن نشدید ماسک شما با کیفیت است. اما این نکته را فراموش نکیند که بعضی از ماسک های جراحی که از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند و غیراستاندارد هستند این ازمایش را با موفقیت پشت سر میگذارند. اگر هم که بتوانید شمع یا کبریت را خاموش کنید، ماسک شما بی کیفیت است و استفاده از ان توصیه نمیشود.

3. ایا میتوانید بو بکشید ؟

به طور ازمایشی میتوانید از یک ادکلن یا عطر استفاده کنید یکبار بدون ماسک بو بکشید و سپس به معنای واقعی کلمه ماسک خودتان را بزنید و مجددا بو بکشید. ایا بو ضعیف تر شده یا فرقی نکرده؟! دیگر نیازی به گفتن این نیست که اگر همچنان بو را بدون تفاوت احساس میکردید مستقیما ماسک خود را باید به زباله دان منتقل کنید.

ماسک با کیفیت یعنی زندگی بدون کرونا

فن آوران طب هوشمند تولید کننده و عرضه کننده ماسک ها با کیفیت در سطح کشور

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


X