چگونه موبایل را ضد عفونی کنیم ؟

چگونه موبایل خود را ضد عفونی کنیم + ماسک های کربن فعال طب هوشمند

چگونه موبایل را ضد عفونی کنیم ؟

شاید این موضوع که چگونه موبایلمان را ضد عفونی کنیم از دغدغه های شما نیز باشد. در اینجا برخی از کارهایی که میتواند بدون هیچ خطر انفجاری تلفن شما را ضد عفونی کند معرفی میکنیم. اما قبل از ان قصد دارم چند نکته را به شما کاربر عزیز یاداوری کنم.

بسیاری از باکتری و ویروس ها از جمله کرونا از طریق موبایل وارد زندگی ما می شوند.

به طور کلی و میانگین یک فرد دارای تلفن هوشمند روزانه 2617 بار موبایل خود را لمس میکند و این تعداد برای کسانی که زیاد از موبایل خود استفاده میکنند به 5427 دفعه نیز میرسد. در بین اشیا موجود در اطرافمان احتمال انتقال بیماری از طریق موبایل و سطوحی مانند میز صفحه کلید و … از دیگر وسایل به علت پرکابرد بودنشان بیشتر است.

بعضی از میکروب ها و ویروس ها از جمله ویروس کرونا بسته به مواد سطحی و شرایط محیطی ممکن است از چند ساعت تا چند روز یا بیشتر روی سطوح باقی بمانند. به همین دلیل یادگیری تمیز کردن این سطوح از جمله تلفن همراه به اندازه شستن دست ها مهم است و از امور با اهمیت است.

ضد عفونی کردن موبایل + فروشگاه لوازم بیمارستان طب هوشمند

بهترین راه برای ضد عفونی کردن موبایل

یقینا میدانید که برخلاف شستن دست ها نمیتوانید از اب و صابون برای تمیز کردن موبایل و اشیا برقی استفاده کرد. پس یکی از گزینه های ما برای ضد عفونی کردن ان ها دستمال های مرطوب دارای الکل است.

در زیر 4مرحله جمع اوری شده است تا بتوانید به بهترین شکل تلفن همراه خود را ضد عفونی کنید.

  1. تلفن خود را خاموش و از برق بکشید
  2. دستان خود را با استفاده از اب و صابون کاملا بشویید
  3. با یک دستمال ضد باکتری (اغشته با الکل یا …) به ارامی قسمت بیرونی گوشی از جمله صفحه نمایش را به سمت پایین پاک کنید حتی میتوانید از یک پارچه نرم اغشته به الکل 70% برای این کار استفاده کنید. (داشتن غلظت 70% الکلی که استفاده می کنید مهم است چراکه این مقدار غلطت کافی برای از بین بردن میکروب ها و ویروس های موجود در سطح موبایل مناسب است)
  4. از ورود هرگونه رطوبت از ورودی های موبایلتان خودداری کنید.

درضمن در جعبه بیشتر موبایل ها دستورالعمل برای تمیز کردن و نگه داشتن موبال قرار داده شده است.

بهترین راه برای تمیز کردن قاب گوشی و لوازم جانبی

تنها تلفن همراه شما الوده نمی شود بلکه لوازم جانبی ان نیز مانند هدفون نیز میکروب ها و ویروس ها را به خود جذب میکنند. میتوانید همان دستورالعملی که در بالا ذکر کردیم را برای این لوازم نیز پیاده سازی کنیدو در صورتی که علامتی بر روی محصول مورد استفاده شما بود که بیانگر بیضرر بودن شست و شو با اب برای ان بود میتوانید ان را با صابون و اب داغ به مدت 20 ثانیه شست و شو دهید.

نفوذ مایعات به درگاه وروردی موبایل + فروشگاه ماسک طب هوشمند

از خطر دوری کنید

اگر شما به بهانه ضد عفونی کردن بخواهید در استفاده از ضدعفونی کننده ها افراط کنید ممکن است خسارت های جبران ناپذیری را به خود تحمیل کنید. حتی ممکن است به علت الکلی که به درون موبایلتان نفوذ میکند موبایل شما منفجر شود. پس موارد زیر را حتما در هنگام ضد عفونی کردن رعایت کنید

  • با اینکه غلظت 70% به پایین تر زیاد نمی تواند در پاک سازی موبایلتان کارساز باشد اما غلظت 90 یا 100 درضد نیز بع هیچ عنوان نباید استفاده کرد. چراکه ان ها میتوانند به پوشش های محافظتی تلفن اسیب برسانند .
  • همچنین به هیچ وجه مایع ضد عفونی کننده را مستقیما روی تلفن خود قرار ندهید.
  • تلفن را زیر اب نگذارید
  • از سفید کننده به هیچ وجه استفاده نکنید
  • اجازه ندهید مایعی به ورودی های موبایلتان تماس داشته باشد
  • از دستمال کاغذی برای پاک کردن صفحه موبایل خود استفاده کنید

در پایان باید بگوییم که تمیز نگه داشتن تلفن همراه در طول روز بیشتر از چند دقیقه بیشتر طول نمی کشد و دوباره الوده می شود . اما این مقدار الودگی مشکلی ایجاد نمی کند. در اصل هدف ما تمیز نگه داشتن موبایل از ویروس هایی مانند کرونا است . که برای این کار بهتر است در بیرون از خانه به هیچ وجه موبایلتان را به دست هیچ کس نسپارید و اگاهانه از ان استفاده کنید.

افراط در هر چیزی موجب زیان است

گروه تولید محتوا فروشگاه انلاین کالاپزشکی طب هوشمند

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


X